Rachunki

Rachunki
Rachunki
Rachunki

„Ty też możesz mieć swojego asystenta” – zachęcała telewizyjna reklama. Rachunek Oszczędnościowo-Rozliczeniowy był rozwiązaniem zupełnie nowym na polskim rynku. Dla klientów Powszechnej Kasy Oszczędności w pierwszych latach swojego istnienia stanowił alternatywę dla książeczek oszczędnościowych.

Rachunek oszczędnościowo-
rozliczeniowy

Rachunek osobisty, którego pierwszą formą był ROR, jest dziś jedną z  najbardziej powszechnych i podstawowych form gromadzenia pieniędzy.

Zakładanie rachunku osobistego

Przed wprowadzeniem kart płatniczych w obiegu funkcjonowały czeki. Pozwalały one na wypłatę gotówki w oddziałach Banku i na poczcie oraz płacenie za towary i usługi w sklepach i punktach usługowych.

Pierwsza czek
Plakat PKO
Plakat PKO
Plakat PKO
Plakat PKO
Plakat PKO

Na ROR otrzymujemy pensje, płacimy z niego podczas zakupów i korzystamy przy regulowaniu rachunków. To najbardziej rozpowszechniony i najczęściej używany produkt bankowy.

Zakupy w sklepie odzieżowym
Kolejka przed sklepem

Dynamiczny rozwój

Na koniec 1999 r. liczba kont osobistych obsługiwanych przez PKO BP wyniosła 3,7 mln, a wartość zdeponowanych na nich wkładów – 8,8 mld zł. W roku 2002 r. PKO BP obsługiwał 35 proc. rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, czyli ponad 4,3 mln klientów detalicznych. Dwa lata później, pod koniec 2004 r. było ich już ponad

5200000
5200000
5200000
5200000
5200000
5200000
5200000

Następca RORu

ROR, równo ćwierć wieku po jego wprowadzeniu, został zastąpiony przez Superkonto.

Plakat reklamujący Superkonto PKO
Plakat reklamujący Superkonto PKO
Plakat reklamujący Superkonto PKO
Plakat reklamujący Superkonto PKO
Plakat reklamujący Superkonto PKO
Plakat reklamujący Superkonto PKO

Tu i teraz

ROR jest stale unowocześniany i dostosowywany do zmieniających się potrzeb i rosnących oczekiwań różnych grup klientów. W 2011 r. PKO Bank Polski wprowadził pięć nowych rodzajów rachunków osobistych: PKO Konto Pierwsze, PKO Konto dla Młodych, PKO Konto za Zero, Superkonto Oszczędne i PKO Konto Pogodne. Kompleksowa oferta jest dostosowana do potrzeb dla każdego klienta.

Konto za zero

Dla młodych

Konto dla Młodych to jeden z najtańszych rachunków na rynku. Aktywne korzystanie z karty zwalnia z opłat za prowadzenie rachunku i korzystanie z karty. Bank nie pobiera też prowizji od wypłat kartą wydaną do rachunku z bankomatów w kraju i zagranicą.

Zero zł

W 2018 r. Bank uruchomił kantor internetowy, który umożliwia całodobową wymianę walut online z wykorzystaniem bankowości elektronicznej. Klienci mogą też korzystać z kart wielowalutowych, które mogą być podpięte do kont walutowych.

IKO jest najlepiej ocenianą bankową aplikacją mobilną zarówno w Polsce, jak i na świecie. Rachunkami bankowymi przez Internet można także zarządzać za pośrednictwem intuicyjnego serwisu iPKO.

Aplikacja mobilna
Następne
wydarzenia
Serwis tematyczny portalu Bankomania dotyczący 100-lecia PKO Banku Polskiego