Na początku swojej działalności PKO korzystała przede wszystkim z placówek Poczty Polskiej. Stopniowo jednak rozwijała się sieć oddziałów Kasy, które zajmowały powstające lub adaptowane na potrzeby bankowe budynki. Duże nakłady finansowe przeznaczono na rozbudowę centrali Banku. Gmach mieścił się u zbiegu ulic Jasnej i Świętokrzyskiej w Warszawie.
Budynki należące do Pocztowej Kasy Oszczędności były perłami architektury wielu miast. W Łodzi w latach 30. XX w. PKO mogła pochwalić się siedzibą w pięknej kamienicy opartej na pięciu posągach Atlasów. Gmach został zaprojektowany przez warszawskiego architekta Józefa Handzelewicza.
PKO zainwestowała w wiele nieruchomości w stolicy. Była właścicielem m.in. gmachu przy pl. Narutowicza oraz domu przy ul. Celnej, w którym zorganizowano mieszkania dla pracowników.
Niemal od początku istnienia PKO zakładała oddziały terenowe. Pierwszy powstał w Poznaniu, kolejne w Katowicach, Krakowie, Łodzi, Wilnie, we Lwowie i w Gdyni. W wielu miastach budynki były wznoszone na zlecenie Kasy.
Ze względu na inflację Pocztowa Kasa Oszczędności szukała sposobów bezpiecznego inwestowania powierzanych jej środków, rozpoczęto więc program nabywania i budowy nieruchomości. Zakupiono domy w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi i Lwowie oraz folwark Brzegi w okolicach Świdra. W 1938 r. PKO posiadała 51 obiektów o łącznej wartości 51,5 mln zł.